Centrala IP w środowisku wirtualnym Hyper-V – FreePBX

Centrala IP w środowisku wirtualnym Hyper-V – FreePBX

freepbx-wdrozenie-iptelekom

Iptelekom na potrzeby klienta z branży medycznej – Prywatnej Opieki Medycznej, zaprojektował system telekomunikacyjny PBX, który z sukcesem został wdrożony w infrastrukturę techniczną klienta. Centrala PBX oparta na protokole SIP to nie tylko rozwiązanie, które dedykowane jest dla dużych korporacji lub firm, które posiadają kilka oddziałów na terenie Polski lub w kilku krajach. Centrala IP to bardzo dobre rozwiązanie, które sprawdza się w małych firmach.

Klienta otwierał nowe centrum medyczne, a to doskonały moment na wdrożenie nowoczesnej centrali PBX i telefonów VoIP. Funkcjonalność i elastyczność nie wymaga podłączeń od operatora tradycyjnych traktów telekomunikacyjnych, w biurze wystarczy dobrej jakości łącze internetowe.

Technologicznie infrastruktura została oparta o narzędzia do wirtualizacji maszyn fizycznych Microsoft Hyper-V, na którym znajduje się oprogramowanie centrali telefonicznej FreePBX. Zasoby, które zostały przydzielone dla centrali PBX pozwalają na budowanie systemu, który będzie służył na lata wraz z rozwojem i rozbudową firmy. Support IT firmy Iptelekom posiada skonfigurowany dostęp zdalny do środowiska technicznego klienta co pozwala na reakcję w ciągu 5 minut ! Od zgłoszenia awarii, usterki lub po prostu chęci zmian ustawień.

Dlaczego Outsourcing IT ? Klient czyli branża medyczna, lekarze wykształcone jednostki w zakresie nauk o zdrowiu, osoby zarządzające biznesem nie muszą znać się na sektorze technicznym czyli centrale voip, wirtualizacje, serwery, telefony VoIP. Wystarczy zaufać profesjonalnej firmie, która zajmuje się tym na codzień. Serwisując systemy wirtualne na bazie naszych doświadczeń i wysokich kompetencji technicznych rozwiązuje problemy, wspieramy klienta 24h na dobę nie tylko na terenie Polski.

Użytkownicy – administracja, rejestracja i poszczególne pokoje lekarzy wykorzystują stacjonarne fizyczne telefony VoIP marki Fanvil. Telefony podstawowe to dwa konta VoIP, kolorowe i czytelne wyświetlacze. Model Fanvil X3SP to przede wszystkim dwa porty sieciowe co pozwala podłączyć „internet” do laptopa / komputera bezpośrednio z portu telefonu, doskonała możliwość oszczędności ilości przewodów i gniazdek LAN przy konkretnym stanowisku.

Rozszerzony model z gamy produktów Fanvil to telefon dedykowany na stanowiska sekretarskie / rejestracji Fanvil X4. Telefon charakteryzuje się przede wszystkim 30 klawiszami funkcyjnymi, które pozwalają w prosty sposób przełączyć rozmowę, zweryfikować podczas trwającej rozmowy czy dane stanowisko właśnie prowadzi rozmowę lub anonsować połączenie do prezesa firmy.

Dlaczego FreePBX ? To centrala bez ograniczeń co do ilości numerów wewnętrznych, prowadzonych jednoczesnych rozmów, ilości skonfigurowanych SIP-Trunków czyli traktów operatorskich. Projektujemy rozwiązanie, które aktualnie wykorzystuje 30 użytkowników natomiast zasoby techniczne serwera i urządzeń IP pozwalają rozbudować system nawet do 300 użytkowników, połączenia dodatkowych oddziałów. Czy znajdziemy na rynku tak elastyczne rozwiązanie, które rozwija się wraz z biznesem klienta bez konieczności opłacania dodatkowych licencji ? Podzielcie swoimi doświadczeniami i możliwościami w tym zakresie.

Centrala FreePBX pozwala użytkownikom końcowym systemu samodzielnie weryfikować ruch telekomunikacyjny w firmie, dbać o wysoką jakość rozmów z klientem, utrzymywać stały kontakt z pacjentem. Rozmowy w systemie są nagrywane co pozwala weryfikować wszystkie niezgodności  w razie wątpliwości pacjenta. System bazuje na unikalnym i bardzo prosty do zapamiętania numerze z puli Iptelekom. Centrala IP została zabezpieczona przed atakami systemów z zewnątrz wykorzystując najnowocześniejsze moduły IP security – firewall, fail2ban.

Główne moduły, które wykorzystuje klient to:

– zarządzanie użytkownikami wewnętrznymi,

– IVR czyli zapowiedzi głosowe, które informują pacjenta w jakich godzinach czynna jest prywatna opieka medyczna, kilkupoziomowe drzewo IVR pozwalające przekierować połączenie od razu do odpowiedniej osoby,

– po godzinach pracy rozmowy są elastycznie przekierowane na telefony komórkowe lub trafiają na pocztę głosową co pozwala następnego dnia odsłuchać rozmowy przez użytkowników i w pilnych sprawach szybko zareagować na daną sytuację,

– nagrywanie połączeń, moduł pozwala na archiwizację i szybkie odsłuchanie nagranej rozmowy,

– moduł raportów czyli statystyki połączeń i weryfikacja ilu klientów skutecznie komunikuje się poprzez połączenia telekomunikacyjne.

Iptelekom dostosowuje i przygotowuje projekty dedykowane dla klienta. Chciałbyś zaprojektować telefonię VoIP w swojej firmie ? Nie masz do końca wiedzy w zakresie telefonii VoIP ? To żaden problem skontaktuj się z naszym działem projektowym, a my dopasujemy odpowiednie rozwiązanie do twojego środowiska i biznesu.

Główna zaleta rozwiązania FreePBX ? 

Elastyczność czyli możliwość wdrożenia rozwiązania w różnych wersjach wdrożenia:

– rozwiązanie na serwerze fizycznym – dedykowanym,

– na serwerze z uruchomioną maszyną wirtualną,

– serwer w chmurze.