Raporty Asterisk i skrypt połączeń nieobsłużonych

Raporty Asterisk i skrypt połączeń nieobsłużonych

Firma z branży medycznej zgłosiła się do Iptelekom z problemem w zakresie centrali VoIP. Firma posiada działającą i dobrze funkcjonującą w zakresie jakości rozmów i dostępności usługi centralę VoIP. System bazuje na dobrze nam znanym systemie Asterisk.

Czym jest Asterisk i jakie daje możliwości ? Zapraszamy do naszego postu Centrala Asterisk

Główne problemy klienta :

  • brak systemu kolejkowania
  • brak informacji odnośnie ilości osób oczekujących na połączenie
  • gdy połączenie zostaje nieodebrane przez konsultantki, które pracują w rozproszonych lokalizacjach następuje brak komunikacji i niezrozumienie po czym, pacjent otrzymuje 3-4 połączenia przychodzące od firmy medycznej w celu obsłużenia połączenia nieodebranego.
  • brak raportów połączeń odnośnie ilości połączeń odebranych, nieodebranych z podziałem na dni tygodnia, godziny, konsultantki jak i podgląd live.

Zespół Iptelekom po analizie problemów zaproponował podstawowe zmiany konfiguracyjne systemu. Przede wszystkim routing połączeń musiał opierać się na systemie kolejkowania połączeń zamiast kierowania połączeń do poszczególnych numerów wewnętrznych. Drugim etapem projektu było wdrożenie systemu raportowego, który pozwala na głębszą analizę obsługi klienta.

Funkcje systemu raportowego zapraszamy do naszego poprzedniego wpisu Raporty Asterisk

Ostatnim elementem zlecenia było przygotowanie skryptów, które wysyłają wiadomości e-mail do użytkowników z informacją o połączeniu nieodebranym z kolejki i przede wszystkim powstał Panel www do obsługi połączeń 'nieobsłużonych’

Panel do połączeń to dostępna strona www dla firmy medycznej gdzie po zalogowaniu według poświadczeń swojego użytkownika wyświetla listę połączeń nieobsłużonych danego dnia w firmie.

Wyjaśnijmy pokrótce istotę raportu połączeń 'nieobsłużonych’

Raport wyświetla połączenie nieodebrane przychodzące do firmy medycznej, które trafiły danego dnia na infolinię. Konsultantki nie miały możliwości w danej chwili odebrać tego połączenia. System wyświetla ilości prób takiego połączenia jeżeli było ich więcej. Skrypt odświeża stronę co sekundę. W momencie gdy dany pacjent skutecznie dodzwoni się ponownie danego dnia do firmy to połączenia znika ze strony ponieważ właśnie został 'obsłużone’. Konsultantki, które pracują w rozproszonych zespołach nie potrzebują pomiędzy sobą konsultować czy dany pacjent został obsłużony. W momencie gdy jedna z konsultantek wykona skuteczne połączenie do pacjenta z listy połączeń nieodebranych, połączenie zostaje obsłużone i znika z powyższej listy. Nie występuje już problem połączeń dublowanych jak i każda sprawa danego dnia zostaje obsłużona.

Jaki osiągamy efekt ?

  • Raporty dla połączeń przychodzących / wychodzących / nieobsłużonych
  • Dostęp do nagranych połączeń z systemu raportowego
  • SLA obsługi połączeń na poziomie 99,5%

Posiadasz centralę VoIP bazującą na systemie Asterisk, FreePBX, Issabel, Elastix ? Chciałbyś mieć większą nad kontrolą połączeń jak i również automatyczne raporty z wysyłką na e-mail ? Zgłoś się do nas ustalimy szczegóły.

IPTELEKOM Michał Ludwiczak
Al. Tadeusza Kościuszki 80/82 lok. 711,
90-437 Łódź

Projekty IT
+48 426 000 000

Formularz kontaktowy Iptelekom