Audyt systemu Asterisk dla międzynarodowej firmy finansowej

asterisk-audyt

Audyt systemu Asterisk dla międzynarodowej firmy z sektora finansowego.

Klient zgłosił się do nas z problemami, które zachodziły w aktualnym systemie opartym o środowisko Asterisk. Główną potrzebą klienta było sprawdzenie aktualnej infrastruktury pod kątem poprawności działania usług i wprowadzenia kilka pilnych zmian.

Główne wymagania klienta:

– znalezienie firmy, która posiada bardzo bogate doświadczenie poparte referencjami w systemach telekomunikacyjnych opartych o system Asterisk,

– poprawność działania narzędzia Text-to-speech,

– reakcja w razie awarii w ciągu 1 godziny i rozwiązanie problemu krytycznego w ciągu 12 godzin,

– poprawna konfiguracja zaawansowanych reguł IVR.

Iptelekom ustalił datę lokalnego audytu ponieważ firma przeprowadza międzynarodowe transakcje finansowe, dostęp zdalny nie był osiągalny z powodu zaawansowanych zasad bezpieczeństwa sieci IT u klienta.

Audyt został przeprowadzony w ciągu jednego dnia roboczego, obserwując środowisko produkcyjne systemu Asterisk, Iptelekom zaproponował szereg zmian w celu poprawnego działania systemu.

Klient widząc nasze doświadczenie w systemach telekomunikacyjnych oddał nam pełne zaufanie do wprowadzenia zmian w pierwszym etapie w systemie roboczym następnie w środowisku produkcyjnym, z którego codziennie korzystają setki i tysiące klientów zarówno z krajów europejskich jak i całego Świata.