Asterisk
Oficjalnie mówi się o Asterisku, że jest programową centralą telefoniczną o otwartym kodzie (open source), łączącą w sobie tradycyjną telefonię stacjonarną i telefonię pakietową. Nieoficjalnie, Asterisk jest najprawdopodobniej najpotężniejszym, najbardziej elastycznym i dostosowującym się do potrzeb użytkownika systemem telekomunikacyjnym opartym na licencji GPL.

Jego nazwa pochodzi od angielskiego słowa gwiazdka symbolizującego w informatyce dowolny znak „*”. Twórcą Asteriska jest Mark Spencer i firma Digium. Większość wdrożeń Asteriska oparte jest na Linuksie, ale działa on również pod kontrolą systemów Windows, BSD oraz Mac OS X. Może on służyć do takich celów jak:
  • wielo-protokołowa brama VoIP,
  • zaawansowana centrala telefoniczna,
  • IVR(Interactive Voice Response) serwer. Serwer umożliwiający interaktywną obsługę osoby dzwoniącej,
  • softswitch oprogramowanie sprzęgające świat tradycyjnych rozwiązań telefonicznych opartych na przełączaniu obwodów z rozwiązaniami IP opartymi na przełączaniu pakietów,
  • serwer konferencyjny,
  • system billingowy
  • Call Center lub Contact Center,
  • system integrujący i centralizujący  rozwiązania telefoniczne kilku oddziałów firmy wokół jednego systemu.
Co najważniejsze, każda z tych funkcji może być wykonywana z osobna, jak również można zaimplementować te funkcje, aby działały równocześnie.
 

Obecnie korzystasz z przeglądarki: Internet Explorer 6 (IE6).

Twoja aktualna przeglądarka internetowa musi być zaktualizowana do wersji Internet Explorer 7 (IE7), aby móc w pełni korzystać z naszej strony.

Dlaczego warto dokonać uaktualnienia do programu Internet Explorer 7? Firma Microsoft zaprojektowała Internet Explorer 7 od podstaw, wdrażając lepszezabezpieczenia, nowe zdolności, a także zupełnie nowy interfejs. Wiele zmian wynika z opinii milionów użytkowników, którzy testowane wstępnej wersji nowej przeglądarki. Najbardziej przekonującym powododem dla którego warto uaktualnić przeglądarkę jest poprawa bezpieczeństwa. Internet Explorer 7 sprawia, że surfowanie w internecie jest bezpieczniejsze, oferując większą ochronę przed wirusami, spyware i innymi podobnymi zagrożeniami internetowymi.

Program Internet Explorer 7 w wybranym języku, można znaleźć na stronie Internet Explorer 7.