IAX
Początkowo protokół został stworzony z myślą o łączeniu ze sobą central Asterisk. Ze względu na swoje właściwości zyskuje coraz więcej zwolenników wśród producentów sprzętu, co przekłada się na wzrost zainteresowania wśród użytkowników końcowych. Aktualnie stosowana jest wersja druga tego protokołu. W przeciwieństwie do SIP, IAX jest protokołem binarnym. Między innymi dzięki temu może przesyłać mniejszą ilość danych, co ma kluczowe znaczenie, jeśli bierzemy pod uwagę ilość pasma potrzebnego na jedną rozmowę. IAX nie wykorzystuje do przesyłania danych głosowych strumienia RTP, tylko posiada własne mechanizmy pakietyzacji zakodowanego głosu. Mechanizmy te pozwalają na łączenie kilku rozmów telefonicznych w jednym strumieniu UDP, między dwiema centralami. Dane głosowe łączone są ze sobą i przesyłane w jednym pakiecie, co pozwala na znaczną redukcję niepotrzebnych danych. Dodatkowym atutem tego protokołu jest lepsza współpraca z routerami i NAT.
 

Obecnie korzystasz z przeglądarki: Internet Explorer 6 (IE6).

Twoja aktualna przeglądarka internetowa musi być zaktualizowana do wersji Internet Explorer 7 (IE7), aby móc w pełni korzystać z naszej strony.

Dlaczego warto dokonać uaktualnienia do programu Internet Explorer 7? Firma Microsoft zaprojektowała Internet Explorer 7 od podstaw, wdrażając lepszezabezpieczenia, nowe zdolności, a także zupełnie nowy interfejs. Wiele zmian wynika z opinii milionów użytkowników, którzy testowane wstępnej wersji nowej przeglądarki. Najbardziej przekonującym powododem dla którego warto uaktualnić przeglądarkę jest poprawa bezpieczeństwa. Internet Explorer 7 sprawia, że surfowanie w internecie jest bezpieczniejsze, oferując większą ochronę przed wirusami, spyware i innymi podobnymi zagrożeniami internetowymi.

Program Internet Explorer 7 w wybranym języku, można znaleźć na stronie Internet Explorer 7.